Kiedy Plany Poprawy Wydajności Mogą Przynieść Korzyści Twojemu Pracownikowi

ADS

Plan doskonalenia wyników (PIP) to formalna metoda stosowana do rozwiązywania braków w wydajności pracowników, w tym tych dotyczących celów roboczych lub zachowań. Czy niedawno jeden z Twoich pracowników miał słabą wydajność, która nie spełnia Twoich oczekiwań? Czy spowodowało to szereg awarii wydajności, takich jak przekroczenie terminów, negatywne komentarze klientów lub zmiany w dynamice zespołu? Jeśli tak, być może myślisz o pomocy osobie w osiągnięciu celu poprzez Plan doskonalenia wyników (PIP).

Opisz Plan doskonalenia wyników (PIP).
PIP to formalna metoda stosowana do rozwiązywania braków w wydajności, w tym tych dotyczących konkretnych celów pracy lub związanych z zachowaniem. Strategia wymienia aktualne problemy i określa nowe wyjścia oraz działania wymagane do realizacji. Ale z uwagi na Twoje okoliczności, czy PIP to najlepsza opcja? Czy będzie skuteczny? Czy praca jest uzasadniona? Te wskazówki pomogą Ci zdecydować, czy PIP jest właściwym podejściem i jeśli tak, jak go najlepiej zastosować.

Kiedy warto zastosować PIP?
Wykonaj poniższe warunki w celu skutecznego wdrożenia PIP:

1. Można dostrzec drogę do poprawy wydajności.
Choć to wydaje się być oczywiste, plan doskonalenia wyników należy stosować tylko wtedy, gdy masz na myśli pomóc osobie w poprawie wydajności. Korzystanie z podejścia PIP jest okrutne (a dodatkowo marnowania czasu i pracy), jeśli nie jesteś gotowy na wprowadzenie zmian lub nie dostrzegasz poprawy w miarę jej występowania. Pominięcie PIP jest szczególnie istotne, jeśli pracownik naruszył przepisy, zasady lub regulaminy, przez co kontynuowanie zatrudnienia jest dla Ciebie niepożądane.

2. Regularnie zarządzałeś wydajnością i przeprowadzałeś regularne spotkania.
Upewnij się, że już korzystałeś z codziennej normalnej oceny wydajności, w ramach której ustaliłeś klarowne oczekiwania dotyczące celów i wyników wydajności, prowadziłeś coachingu w zakresie rozwoju umiejętności, udzielałeś konstruktywnej informacji zwrotnej oraz omawiałeś konsekwencje nieosiągnięcia celów zanim zastosujesz PIP. Zacznij od tego, jeśli nie przeszedłeś jeszcze przynajmniej kilku rund bardzo wyraźnej komunikacji opartej na codziennej ocenie wydajności. Dzięki regularnemu wsparciu i monitorowaniu, Twój pracownik może wciąż mieć duże pole do poprawy bez wywoływania tych samych negatywnych emocji, jakie towarzyszą formalnemu PIP.

3. Przedstawiłeś odpowiednie narzędzia i wytyczne dla sukcesu.
Upewnij się, że przeanalizowałeś czynniki poza kontrolą pracownika, które mogły spowodować problemy z jego wydajnością. Czy były niejasne oczekiwania, zbyt dużo pracy, luki w szkoleniu lub niewystarczające narzędzia do osiągnięcia sukcesu? Jeśli tak, obarczanie pracownika winą za PIP nie jest słuszne. Najpierw zajmij się wymaganymi elementami wsparcia.

4. Przemyślałeś sytuację zewnętrznie.
To, co może wydawać się problemem wydajności, może bardziej wynikać z konfliktu między twoim stylem a stylem pracownika niż z rzeczywistych różnic w osiągnięciach. Pamiętaj, że tutaj liczy się efektywność, a nie osobowość. Aby ocenić częstotliwość problemu i określić, czy problemy kwalifikują się do użycia PIP, koniecznie skonsultuj się z innymi, w tym z działem personalnym.

Oto kilka sposobów na zwiększenie szans na powodzenie procesu, jeśli po dokładnym rozważeniu tych kwestii uważasz, że luki w wydajności wynikają z czynników podlegających kontroli pracownika i formalny proces doskonalenia jest najlepszym podejściem do pomocy.

Jak można uczynić PIP bardziej skutecznym?
PIP powinien być wspólnym wysiłkiem, który pozwala na osiągnięcie sukcesu razem, nie tylko na sztywno określonym planie.

Rozwiązuj podstawowe przyczyny.
PIP powinien być spersonalizowany do danej osoby i przyczyn ich słabej wydajności; nie powinien być ogólny. Osoba o silnych zdolnościach, ale słabej motywacji, będzie wymagała innej strategii niż osoba o większej woli niż umiejętności.

2. Skoncentruj się na przyszłości.
Poprzednie zdarzenia spowodowały zastosowanie PIP; jednak szablon PIP powinien skupiać się na przyszłości, jeśli chcesz opracować sensowną strategię. Jeśli obciąży się PIP przeszłymi błędami, będzie to wydawać się karzące, jakbyś wolał skupić się na tym, co poszło źle, niż skoncentrować się na tym, co przed nami.

3. Wyraźnie określ oczekiwania.
Zdefiniuj cele wydajności tam, gdzie to możliwe, stosując uzgodnione pomiary i mierzalne cele. W przypadku, gdy Twoje oczekiwania są bardziej jakościowe, bądź jasny i precyzyjny dotycząc jakości pracy, unikaj niejasnych i subiektywnych sformułowań, które tylko dodają dodatkowego zamieszania. Zastąp przymiotniki takie jak “precyzyjny” rzeczownikami i czasownikami ukierunkowanymi na konkretne działania, takie jak “edytowane w celu usunięcia błędów ortograficznych i gramatycznych oraz przekształcenie języka technicznego na język, który nasi klienci mogą łatwo zrozumieć”.

4. Zapewnij ciągłą informację zwrotną.
Gdy strategia jest wprowadzona, regularnie kontroluj, aby upewnić się, że pracownik podąża w właściwym kierunku. Celebruj osiągnięcia i regularnie udzielaj informacji zwrotnej, prowadź ciągłe szkolenie i wprowadzaj zmiany w kursie. Zaniedbanie tego spowoduje jedynie wzmocnienie przekonania, że PIP to jednorazowy bilet do wyjścia.

5. Trzymaj się ustalonej długości.
PIP powinien postawić pracownika w sytuacji, by mógł w krótkim czasie osiągnąć rzeczywisty postęp. W zależności od stopnia i złożoności pożądanej zmiany, ustal czas PIP od jednego do trzech miesięcy. Jeśli zauważysz wyraźną poprawę w tym okresie czasu, możesz oficjalnie docenić ich wydajność i kontynuować regularne zarządzanie wydajnością, kończąc tym samym PIP. Sześciomiesięczny lub dwunastomiesięczny okres kontrolny jest częścią wielu procedur PIP w celu zapewnienia trwałego rozwoju.

6. Zdecyduj, dokąd zmierzasz.
Jeśli nie uzyskasz wystarczających poprawek zgodnie z założeniami planu, musisz zdecydować, czy przeniesiesz osobę na inne stanowisko, na którym ma szansę osiągnąć sukces, czy też przejdziesz do zwolnienia z zatrudnienia.

Ostatnią wskazówką jest współpraca z działem HR w trakcie tych sześciu etapów. Mogą oni zapewnić informacje na temat polityki firmowej, przedstawić studia przypadków udanych strategii, pomóc w uzyskaniu odpowiedniego szkolenia lub wsparcia pracowników oraz zaoferować obiektywną ocenę osób trzecich, w jaki sposób można lepiej pomóc pracownikowi. Z perspektywy pracownika, posiadanie innego punktu widzenia osoby dobrze zorientowanej w temacie, ale niezaangażowanej emocjonalnie jak Twoi przełożeni, także może być korzystne.

Jak wygląda udany Plan doskonalenia wyników?
Załóżmy, że na koniec okresu PIP zachowanie lub jakość pracy pracownika nie uległa wystarczającej zmianie, by uzasadnić utrzymanie go w zespole. Czy oznacza to, że procedura PIP zawiodła?

Nie do końca.

Czy PIP zajmuje się kwestiami wydajności pracownika, ukończenie procedury PIP ma wiele korzyści, jeśli rzeczywiście chcesz, aby osoba osiągnęła sukces. Po pierwsze podkreślasz potrzebę uczciwości i Twoje zaangażowanie w prawidłową procedurę. Po drugie, pokazujesz, że poświęcasz równą uwagę zarówno działaniom, jak i wynikom. Po trzecie, nawet jeśli proces PIP powinien być poufny, obserwowanie bardzo szybkich wyników – poprawy lub zwolnienia z roli – uspokoi innych członków zespołu, którzy prawdopodobnie ponieśli koszty słabej wydajności swoich kolegów. Po czwarte, za pomocą kolejnego razu można uzyskać zrozumienie niejasnych standardów wydajności, niewystarczających zasobów lub złych praktyk rekrutacyjnych.

Stosowany ostrożnie i mądrze, PIP może poprawić wydajność, kulturę, motywację i relacje zespołowe.

Trending Topics

Latest News

Jak rozpocząć proces planowania kariery? 7 kroków do dobrze zorganizowanego planu kariery Gotów jesteś rozpocząć swój własny plan kariery? Cztery główne kategorie pomogą Ci rozważyć swoje zainteresowania, talenty, wartości i preferencje, gdy zbierzesz się, by opracować strategię. 1. Pomyśl o swoich hobby. Twoje pasje to rzeczy, które Cię ekscytują. Byłbyś gotów poświęcić czas (i być może pieniądze), by dowiedzieć się więcej o nich, nawet gdybyś nie był za to wynagradzany. Często nasze hobby lub wybór kierunku studiów dają wskazówki odnośnie naszych pasji. Przeskanuj swoje półki z książkami, subskrypcje mailowe, a nawet swoje aplikacje. Czy jest jakiś wzorzec? 2. Zanalizuj swoje umiejętności. Umiejętności to te obszary, w których celujesz. Mogą to być obszary kompetencji, które rozwinąłeś z czasem, lub mogą być to zdolności wrodzone. Gdy musisz coś zrobić, na tych cechach możesz polegać. 3. Poznaj swoje wartości. Wartości to środki różnic, które chcesz przynieść. Załóżmy, że chcesz być prawnikiem. Czy interesujesz się ogólnym poradnictwem, obroną publiczną, prokuraturą, czy specjalizacją w prawie własności intelektualnej? Interesuje Cię prawo środowiskowe czy sprawiedliwość karne? Ta sama nazwa stanowiska może występować w zupełnie różnych firmach. 4. Określ swoje preferencje. Na koniec, wyobraź sobie swój idealny dzień w pracy. Czy Twoje idealne miejsce pracy to słoneczna kawiarnia w Cancun czy wieżowiec w dużym mieście? Czy praca Cię zajmuje czy masz wystarczająco czasu na spędzanie z bliskimi? Wystarczająco dużo zarabiasz czy zarabiasz dużo? Te preferencje będą kierować Twoim wyborem ścieżki zawodowej i równowagą pomiędzy pracą a życiem, które dążysz osiągnąć. Siedem etapów do dobrze zorganizowanego planu kariery Ustalenie długoterminowych celów zawodowych może być przerażające. Jednak gdy masz plan działania, pomoże Ci to uporządkować pracę i przyspieszyć swój rozwój. Inwestowanie czasu w zapisywanie swoich myśli na papierze (lub w innym miejscu, gdzie będziesz mógł je zobaczyć) jest nieocenione. Gdzie więc powinien zacząć ktoś swoje planowanie kariery? Skorzystaj z tych 7 wskazówek: Samoocena Poszukiwanie Twojej idealnej pracy. Znalezienie fundamentalnych procesów. Lista firm, których wartości pokrywają się z Twoimi. Przeglądaj aktualne wakaty związane z miejscem pracy. Przejdź do odpowiedniego następnego kroku. Powiedz wszystkim, których znasz. Teraz przyjrzyjmy się każdemu z nich nieco bliżej. Ewaluacja Pierwszym etapem planowania kariery jest samoocena. Podobnie jak test Whole Person Assessment od BetterUp, możesz zmierzyć swoje zdolności czy osobowość. Rozważenie sposobów połączenia swoich wartości z karierą również może być warte poświęcenia czasu na testowanie wartości rdzenia. Innym świetnym sposobem na znalezienie swoich obszarów siły i miejsce, w którym możesz kwitnąć, jest rozmowa z doradcą kariery lub trenerem. W tej początkowej fazie poświęć sobie wystarczająco dużo czasu na autorefleksję, inaczej możesz znaleźć się niezadowolony z wyborów zawodowych w przyszłości. Sprawdź swoją idealną karierę. W tej fazie procesu odważnie ustaw swoje cele. W idealnym świecie, jak byś zarabiał na życie? Znajdź nazwisko, które chcesz mieć na Linkedin. Dokładnie przejrzyj opis stanowiska pracy, skupiając się szczególnie na kwalifikacjach i obowiązkach. Do czyich osób reprezentacyjnych się zaliczają? Jakie jest ich wykształcenie? Jakiego rodzaju firmy poszukują kogoś na to stanowisko? Ustal podstawowe czynności. Choć nie ma ​​jednej poprawnej drogi do swojej idealnej pracy, mogą znajdować się pewne niepodważalne kamienie milowe. Aby zostać lekarzem, na przykład nie osiągniesz tego celu bez uczęszczania na uczelnię medyczną. Skąd jesteś, jak osiągniesz niepodważalne cele krótkoterminowe dla swojego stanowiska? Czy zamierzasz zmienić dziedzinę czy wrócić na studia? Wymień firmy, których wartości odpowiadają twoim. Przyglądaj się firmom reklamującym dostępne stanowiska pracy, gdy rozważasz możliwości. Czy są to firmy, w których mógłbyś pracować? Niektórzy ludzie mogą dostrzec większe znaczenie w rodzaju firmy niż w swoim własnym tytule czy stanowisku. Inni mogą dostrzegać większe znaczenie w przemyśle czy celach firmy. Przemyśl, co jest dla Ciebie naprawdę ważne i dlaczego. Przeglądaj aktualne wakaty związane z miejscem pracy. Po ustaleniu typu pracy i firm, których dążysz do pracy, przyjrzyj się innym dostępnym stanowiskom w tej samej dziedzinie. Jeśli chcesz zostać Dyrektorem IT, na przykład przejrzyj różne dostępne role, szczególnie te, które podlegają Dyrektorowi. Na którym szczeblu drabinki osiągniesz swój cel? Może to być koordynator lub inne stanowisko średniego szczebla, albo wejściowe stanowisko pomocy technicznej. Podążaj za odpowiednim następnym krokiem. Wymień krótkoterminowe cele, które pomogą Ci osiągnąć posadę, której pragniesz. Jeśli oznacza to zmianę zawodową, możesz rozważyć rozpoczęcie studiów podyplomowych lub szkoleń. Jeśli jest to następny krok w dziedzinie, której aktualnie się zajmujesz, możesz musieć jedynie zacząć rozpowszechniać swoje życiorysy. Porozmawiaj z zarządzającymi o swoich celach nawet jeśli cenisz firmę, w której pracujesz, ale jesteś gotowy na nową posadę. Mogą pomóc Ci w rozwoju kariery i zaczęciu przejmowania większej odpowiedzialności. Powiedz wszystkim, których znasz. Rekrutowanie jak największej liczby wsparcia oznacza ostatni etap procesu planowania kariery. Powiedz wszystkim, od których możesz dostać pomoc na spotkaniu — w tym swojemu menedżerowi, trenerowi — że chcesz awansować. Wielu ludzi lubi pomagać innym, szczególnie jeśli pozwala im to podkreślić kontakty lub udzielić porady. Część Twojego planowania kariery to z pewnością networking i dowodzenie twojej chęci awansu. Przewodniczka rysująca swoją karierę na tablicy Kilka dodatkowych porad, które pomogą Ci opracować ścieżkę zawodową Gdy już skoncentrujesz swój wzrok na tym modnym nowym tytule pracy, prawdopodobnie będziesz chciał szybko go zrealizować. Siedem etapów planowania kariery przedstawionych tutaj zapewni Ci solidną bazę. Jednak jeszcze kilka rzeczy możesz zrobić, aby kontynuować postęp. Oto kilka pomysłów na planowanie kariery: Współpracownik. Chociaż może być trudne znalezienie płatnej pracy w swojej dziedzinie, nie oznacza to, że nie można zdobyć doświadczenia. Zaoferuj pomoc firmie zgodnej ze swoimi celami na niepełny etat. Porozmawiaj ze swoją uczelnią. Zwykle uniwersytety, stowarzyszenia honorowe i szkoły zawodowe mają sieć absolwentów jakiegoś rodzaju. Skontaktuj się z nimi lub centrum kariery instytucji. Mogą nawet zaproponować wsparcie w zakresie poszukiwania pracy lub pomocy finansowej. Zgłoś się na staż. Poszukaj okazji do współpracy z organizacjami i osobami, których szanujesz. Nawet krótkotrwałe staże mogą dostarczyć Ci cennego doświadczenia na Twoje kolejne podanie o pracę. Ponadto, poznasz jako pierwszy nowe pełnoetatowe stanowiska. Rozwój swoich umiejętności jest ważny. Spróbuj zapisać się na kursy certyfikacyjne i kursy internetowe pasujące do Twoich celów zawodowych. Pozwoli to Ci zademonstrować swoje zaangażowanie w naukę nowych umiejętności i wyróżni Cię, gdy będziesz gotowy, by je zastosować. Przejrzyj swoje CV. Możesz chcieć przejrzeć swoje szablony listów motywacyjnych i CV, jeśli od dłuższego czasu nie byłeś na rynku pracy. Dodaj do nich swoje najnowsze osiągnięcia, certyfikaty i stanowiska. Rozbuduj swoje zawodowe kręgi. Poświęć czas na uczestniczenie w wydarzeniach networkingowych i konferencjach. Sprawdź tablice pracy odpowiednich stowarzyszeń zawodowych dla swojej dziedziny. Zaktualizuj swój profil na LinkedIn i jeśli masz odwagę, nawiąż kontakty z osobami z branż i firm, które Cię przyciągają i poproś o wywiady informacyjne. Zacznij już dziś. Przeciętny człowiek spędza około 25% swoich godzin przebudzonych w pracy. Więcej niż prawie wszystko inne, interakcje i doświadczenia, które mamy w biurze, nas definiują. Twoja kariera w dużej mierze definiuje Twoje szczęście. Inwestowanie trochę czasu w planowanie kariery pozwoli Ci wybrać ścieżkę prowadzącą do udanego, zadowolonego życia.

ADS Jak rozpocząć proces planowania kariery? Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć własne planowanie kariery? Cztery podstawowe kategorie pomogą Ci rozważyć swoje zainteresowania, talenty, wartości i

Keep Reading →