ADS
Rozpoczęcie działalności: metodyczny przewodnik krok po kroku
Uruchomienie zupełnie nowej małej firmy. Dowiedz się, od czego zacząć i jak odnieść sukces.
Choć rozpoczęcie własnej firmy może być wymagające, można uporządkować proces, dzieląc uruchamianie nowej firmy na konkretne etapy. Te wskazówki mogą pomóc Ci zamienić swoje pomysły w rzeczywistość, prowadząc Cię przez proces rozpoczęcia działalności.
Rozpoczynając swoją firmę
Mimo że rozpoczęcie działalności gospodarczej wymaga dużo pracy, jesteśmy tutaj, aby pomóc! Sprawdź nasze pomocne materiały, które pozwolą Ci skutecznie rozpocząć swoją działalność od zera.
Techniki uruchamiania firmy
Jedna musi ulepszyć twój pomysł. Ulepsz swój pomysł na firmę.
Jeśli rozważasz rozpoczęcie działalności gospodarczej, musisz zacząć od solidnego pomysłu na firmę. Jak jednak można rozwinąć ten pomysł i stworzyć rzeczywistą, działającą firmę?
Najpierw zastanów się nad tymi podstawowymi pytaniami: Dlaczego Twoja firma jest w biznesie? Co chcesz sprzedawać? Jakie są Twoje ostateczne cele? Jak zostaną sfinansowane Twoje początkowe koszty? Chociaż nie musisz jeszcze znać konkretnych odpowiedzi, te pytania pomogą Ci praktycznie przemyśleć, co jest potrzebne do rozpoczęcia firmy.
Pomyśl o franchisingu.
Nie jesteś pewien, czy praca od zera jest dla Ciebie? Rozpoczęcie franczyzy zapewnia narzędzia i wsparcie dobrze znanej firmy. Możesz więc zostać właścicielem firmy, nawet jeśli nie masz świeżego pomysłu na firmę lub chęci rozpoczęcia od zera.
Otwarcie franczyzy daje Ci dostęp do marki, która już cieszy się oddanymi klientami, gotowego partnerstwa korporacyjnego, gotowego do udzielenia wsparcia i pomocy w marketingu oraz przetestowanej i skutecznej strategii, która pozwoli Ci zaoszczędzić na tworzeniu koła od nowa. Chociaż niektórzy właściciele firm wolą zacząć od zera, nie zawsze jest wskazane robić to samemu; jeśli to jest to, co Cię przyciąga, franczyza będzie dla Ciebie najlepszą opcją.
Sporządź plan biznesowy.
Po poświęceniu czasu na zadawanie sobie pytań w pierwszym kroku, teraz musisz spisać odpowiedzi w dobrze napisanym planie biznesowym. Plan biznesowy wyjaśnia kierunek, w jaki podąża Twoja firma, jak pokona ewentualne trudności i co potrzebujesz, aby ją utrzymać.
Zanim stworzysz swój plan biznesowy, który powinien opierać się na rzeczywistości i stanowić odpowiednią mapę drogową dla Twojej firmy, wykonaj następujące działania. Chociaż Twój plan biznesowy może być dokumentem zmienianym w trakcie, nie wahaj się zapisywać pomysłów, które uważasz za możliwe do zmiany; na samym początku musisz opisać swoje plany i prognozy, aby zacząć. Faktycznie, w miarę rozwoju sytuacji i zmian w rynku zaleca się regularne aktualizowanie planu firmy.
Badaj warunki rynkowe.
Rozwój strategii biznesowej zależy w dużej mierze od przeprowadzenia szerokich badań rynkowych w Twojej branży i demografii potencjalnych klientów. Obejmuje to gromadzenie danych publicznych, przeprowadzanie ankiet i grup fokusowych oraz analizę SEO.
Badania rynku pozwalają zrozumieć Twoją branżę i konkurentów, a także zapotrzebowanie, zainteresowania i zachowanie Twojego potencjalnego klienta. Wielu liderów małych firm zaleca zbieranie danych demograficznych i przeprowadzanie analizy konkurencji, aby lepiej zrozumieć możliwości i ograniczenia w Twojej branży.
Najlepsze małe firmy oferują unikalne produkty lub usługi w porównaniu do konkurentów. To radykalnie zmienia krajobraz konkurencyjny i pozwala Ci oferować specjalną wartość potencjalnym klientom.
Określ swoich klientów docelowych.
Każda firma potrzebuje klientów, a zanim zaczniesz na nich działać, musisz ich zrozumieć. Poświęć czas na zastanowienie się nad swoimi klientami docelowymi; zastanów się nad problemami, z jakimi się borykają, jak Twoja firma im pomaga, i jakim budżetem dysponują. Gdy już wszystko to wiesz, możesz bardziej skutecznie dostosować swoje przesłanie, aby przemawiać do nich. Przemyśl ich doświadczenia, język i postawę.
Z czasem możesz nawet stworzyć szczegółowe profile nabywców, fikcyjne postacie odzwierciedlające Twoje idealne rodzaje klientów i profile marketingowe. Na razie wystarczy szkic; jaki jest zakres wiekowy Twoich klientów docelowych? Ile mają na wydanie i dlaczego zdecydowali by się na wydatki na Twoje produkty i usługi?
Podziel się planem ucieczki.
Mimo że od samego początku powinieneś planować swoją strategię wyjścia, może to być po prostu początek Twojej przygody z firmą. Czy zamierzasz rozwijać firmę, sprzedać ją, a potem odejść? Czy chcesz przekazać ją członkowi rodziny? Ostatecznie czy ktoś chciałby ją kupić, a może pozostać jako pracownik. Od pierwszego dnia powinieneś myśleć o swoim celu, aby móc działać konkretnie w kierunku tego rezultatu.
Przeanalizuj swoje przychody.
Założenie dowolnej firmy wiąże się z kosztami; musisz zdecydować, w jaki sposób pokryjesz te bieżące wydatki. Czy będziesz musiał pożyczyć pieniądze czy masz środki na wsparcie działalności? Czy masz oszczędności, aby utrzymać się, dopóki zaczniesz generować zyski? Czy zamierzasz odejść z obecnej pracy, aby skoncentrować się na swojej firmie? Dowiedz się o bieżących kosztach Twojej firmy.
Wiele firm ponosi porażkę, ponieważ kończą im się pieniądze, zanim zaczną generować zyski. Chociaż może minąć trochę czasu, zanim firma zacznie generować stałe dochody, nigdy nie jest złą praktyką przecenianie potrzebnych początkowych pieniędzy.
Stwórz analizę progu rentowności.
Przeprowadzenie analizy progu rentowności może pomóc określić poziom wymaganych przychodów. Ten podstawowy element planowania finansowego pomaga przedsiębiorcom określić, kiedy ich firma, produkt lub usługa odniesie sukces.
Formuła jest naprawdę prosta:
Koszty stałe ÷ (Średnia cena za jednostkę – Koszty zmiennych) = Punkt rentowności Ta formuła jest narzędziem, którego powinien użyć każdy przedsiębiorca, ponieważ określa minimalną wydajność, jaką Twoja firma musi osiągnąć, aby uniknąć strat finansowych. Ponadto wyjaśnia, skąd w ogóle pochodzą Twoje przychody, wskazując Twoje cele produkcyjne.
Trzy najczęściej występujące powody sporządzania analizy progu rentowności to:
określenie rentowności. Zazwyczaj jest to największe zainteresowanie każdego właściciela firmy.
Zadaj sobie pytanie: Ile przychodów muszę wygenerować, aby pokryć wszystkie swoje rachunki? Których produktów lub usług sprzedaje się bez zysku, a które przynoszą zyski?
wycena towaru lub usługi. Większość osób na początek myśli o cenie, związaną z tym, jak dużo kosztuje ich produkt i jak konkurenci ustalają swoje ceny.
Zadaj sobie pytanie: Jaka jest łączna cena, jakie są zmienne i stałe koszty, a jakie jest koszt samej jednostki produktu? Koszt towaru fizycznego jest jaki? Koszt pracy jaki jest?
Analiza danych. Zastanów się nad ilością produktów lub usług, które musisz sprzedać, aby osiągnąć zysk.
Zadaj sobie pytanie: Jak mogę obniżyć ogólne koszty stałe? Jak mogę zmniejszyć zmienne koszty jednostkowe? W jaki sposób mogę zwiększyć sprzedaż?
Śledź swoje wydatki.
Rozpocznij działalność gospodarczą bez nadmiernej wydajności. Znajdź rodzaje zakupów, które Twoja firma powinna zrobić, i unikaj wydawania pieniędzy na luksusowe nowe urządzenia, które nie pomogą Ci osiągnąć celów. Śledź wydatki Twojej firmy, aby mieć pewność, że wszystko idzie zgodnie z planem.
“Wiele startupów wydaje pieniądze na zbędne rzeczy” – powiedział założyciel i dyrektor generalny Rare Form New Media Jean Paldan. “Wydatkuj tak mało, jak to tylko możliwe na początku, tylko na te rzeczy, które są naprawdę niezbędne dla rozwoju firmy. Wypracowanie sobie pozycji może prowadzić do luksusów.
Przewodnik
Śledzenie wydatków może być ułatwione za pomocą oprogramowania księgowego. Zapoznaj się z naszymi recenzjami najlepszych aplikacji księgowych, aby zdobyć wiedzę i wybrać właściwy system dla swoich potrzeb. Zacznij od naszej recenzji Intuit QuickBooks Online – ten dostawca jest naszym pierwszym wyborem…