Jak być gotowym na spotkanie, w którym emocje będą wysokie: Strategie skutecznego przygotowania i radzenia sobie z nimi.

ADS

Jak należy być gotowym na spotkanie, gdy emocje będą silne?

Silne osobowości, sprzeczne pomysły i obowiązek kontrolowania emocjonalnie napiętych wydarzeń w kierunku pozytywnego rezultatu często sprawiają, że liderzy znajdują się na linii frontu rywalizujących punktów widzenia.

Patrz na mojego klienta tutaj. Jason, specjalista ds. marketingu, skontaktował się w kryzysie. Dwaj ważni liderzy w jego zespole mieli się ogień i woda, co doprowadziło do tego, że przestali ze sobą rozmawiać. Ich zespoły postąpiły podobnie, budując bariery, nieefektywność i ogólny konflikt. Choć nerwowy i niepewny swojej zdolności do kontrolowania silnych przeciwnych punktów widzenia i możliwych wybuchów emocjonalnych, Jason czuł, że musi działać.

Radzenie sobie z emocjonalnie napiętymi, trudnymi sytuacjami wymaga przywództwa. Poza problemami osobistymi, czasami musisz przekazać swojemu podwładnemu złe wieści, poradzić sobie z zirytowaniem klienta, zaoferować trudne do usłyszenia opinie na temat wydajności, czy wyjaśnić biznesowo wpływ błędu lub opóźnienia. To trudne chwile, a nawet doświadczeni liderzy mogą czuć się zaniepokojeni i niepewni eskalacji lub nieoczekiwanych konsekwencji.

Gdy stają w obliczu emocjonalnie wyzwaniającego scenariusza, ludzie zazwyczaj uciekają się do jednej z dwóch nieskutecznych reakcji. Wielu wybiera całkowite zignorowanie problemu i zajmuje się niskopriorytetowymi zadaniami, jak na przykład e-maile. Inni robią wręcz przeciwnie – rozmyślają i martwią się, nie podejmując jednak działań w celu zapanowania nad swoim stresem lub przygotowania się. Obydwie strategie zazwyczaj zawiodą; sprawiają, że czujemy się gorzej i słabiej przygotowani emocjonalnie w momencie nadejścia decydujących chwil.

Na szczęście istnieją sprawdzone strategie przygotowania się do spotkań, podczas których emocje będą silne. Jak mówią sportowcy, dobra obrona to najlepsze atak. Oto naukowo wspierane techniki, które pozwolą Ci łatwiej i skuteczniej negocjować te wydarzenia.

Przygotuj mentalną mapę.
Codziennie wykorzystywana w sporcie, ale także skuteczna w miejscu pracy, wyobrażenie – czyli wizualizacja – jest narzędziem poprawy wydajności. To praktyka mentalna wydarzenia mająca na celu zwiększenie wydajności i pewności siebie.

Po pierwsze, rozważ zakończenie: Dla Twojej sytuacji, jak wygląda sukces? Jak chciałbyś się czuć, wychodząc z pokoju? Na koniec, jak inni powinni się czuć? Jak to było w przypadku Jasona, sukces może nie oznaczać szybkiego rozwiązania, a raczej znaczącej dyskusji, w której ludzie czują się wysłuchani, a jasna droga do przodu jest widoczna.

Przemień nadchodzące spotkanie lub kontakt w film mentalny już teraz. Zobacz szczegóły – otoczenie, krzesła, mowę ciała – i przejdź przez sceny moment po momencie. Odtwórz ważne wydarzenia, w tym sposób rozpoczęcia rozmowy, negocjowania napiętych sytuacji i doprowadzenia spotkania do zakończenia.

Wskaż oczekiwane trudności i możliwe wyzwalacze, a także swoją reakcję. Co może pójść nie tak na tej konferencji, zastanawiasz się? Na przykład Jason wyobraził sobie, jak spokojnie sugerował, “Zatrzymajmy się,” martwiąc się głównie o to, że emocje mogą wymknąć się spod kontroli. Jeśli napotkałby wzburzenie, my tu jesteśmy, aby to rozwiąz

zyć; nie jesteśmy tu po to, aby to pogorszyć. Obawiał się także znalezienia się w martwym punkcie, więc wyobraził sobie mówiąc: “Ponieważ nie jesteśmy jeszcze na jednej stronie, skupmy się na tym, w czym się zgadzamy, i rozwijajmy się od tego miejsca.” Pomyśl również o tym, co mogliby powiedzieć lub zrobić, co mogłoby Cię wyprowadzić z równowagi i w jaki sposób pozostaniesz spokojny. Wyobraź sobie, na przykład, że liczysz do dziesięciu lub wdychasz trzy razy przed odpowiedzią.

Zobacz, nie tylko sukces – poczuj to. Spróbuj na przykład poczuć w swoim ciele pewność, wdzięk i kontrolę, które chcesz przekazywać. Po tym, jak przećwiczyłeś to mentalnie, zapisz najważniejsze punkty widzenia i wnioski. Widzenie sukcesu z wyprzedzeniem pomaga Ci zmienić perspektywę i zwiększyć swoją zdolność do kierowania dyskusją w kierunku pozytywnego rezultatu.

Skup się na dobroci.
Spędź chwilę dziękując przed wejściem w trudne starcie. Choć może to się wydawać sprzeczne, zrobienie tego zwiększy Twoje poczucie połączenia z ludźmi i pomoże Ci rozwijać odporność emocjonalną.

Jeśli na przykład musisz dać członkowi zespołu trudne komentarze, zastanów się, co naprawdę cenisz w tej osobie. Jedna z moich klientek, Jane, nienawidziła nadchodzącego spotkania z bezpośrednim podwładnym, którego wydajność spadała. Jej poprzednie próby konstruktywnej krytyki spotykały się z obroną, a obawiała się o jego reakcję tym razem, jak również o to, czy uda jej się utrzymać rozmowę pod kontrolą. Przed konferencją Jane celowo przypomniała sobie o innowacyjności Soraba, świeżym spojrzeniu i wspaniałej energii, jaką przynosił na spotkania. Ta zmiana perspektywy pozwoliła jej mówić w bardziej wspierający sposób i prowadziła do skuteczniejszej rozmowy.

Pozytywne przekształcenie problemów pomaga również zmniejszyć stres i zmęczenie, poprawiając tym samym klarowność myślenia. Pomyśl o dobrych wynikach, jakie może przynieść spotkanie – może zmotywujesz do rozwoju, poprawisz relacje, czy zapewnisz jasność na przyszłość. Jeśli zauważysz, że masz ochotę pominąć spotkanie lub zdystansować się od niego, skoncentruj się na tym, co sprawia, że jesteś świetnym liderem. Badania wskazują, że tego rodzaju “pozytywna samorefleksja przywódcy” zwiększa energię i zaangażowanie, poprawiając tym samym to, jak ludzie oceniają Twoje przywództwo i, w rezultacie, Twoje oddziaływanie.

Zmieniaj rzeczy w kontekście.
Chociaż trudno unikać emocjonalnie napiętych wydarzeń w przywództwie, masz większą kontrolę nad ich wpływem, niż mogłoby się wydawać. Modyfikacja sytuacji – proaktywna technika regulacji emocji – to jedno z efektywnych narzędzi pomagających zmniejszyć emocjonalne natężenie nadchodzącego wydarzenia. Możesz się zrelaksować i stworzyć bardziej owocną dyskusję, zmieniając celowo okoliczności lub swoje podejście.

Analiza “Pięciu W” sytuacji – kto, co, gdzie, kiedy i dlaczego – pomaga podchodzić do tego. Kto na przykład powinien być obecny? Czy powinieneś przynieść narzędzia do uzupełnienia dyskusji? Co musi zostać przekazane, a czego nie? Gdzie powinno odbyć się spotkanie? I o której porze? Wreszcie, dlaczego ta rozmowa jest istotna?

Na przykład Jack, mój klient, musiał poinformować swoją zmęczoną kadrę kierowniczą o kolejnej rundzie zwolnień. Jack naturalnie czuł wielki nacisk, przekazując tę wiadomość, więc razem przepracowaliśmy “Pięć W”. Jack zaprosił swojego partnera biznesowego z działu HR na spotkanie w celu dodatkowego wsparcia i rozwiązania potencjalnych problemów. Dodatkowo poprawił treść swojej informacji, pomijając pewne szczegóły i skupiając się bardziej ogólnie na oczekiwaniach swojego personelu. Na koniec zarezerwował spokojną, oddaloną salę konferencyjną i ustalił termin spotkania na piątkowe popołudnie, aby zapewnić swojemu personelowi czas na spotkania pogłębione lub wcześniejszy wyjazd. Te celowe zmiany pomogły mu się zrelaksować i stworzyły bardziej sprzyjająca atmosferę na przekazanie trudnych wieści swojemu personelowi.

Rozwijaj strefy buforowe.
Choć spotkania zaraz po sobie obfitują w kalendarzach liderów, ważne jest znalezienie odpowiedniej przestrzeni przed trudną rozmową. Spędź dziesięć minut mentalnie się przygotowując, aby pojawiać się spokojny i opanowany na spotkaniu. Możesz pogrążyć się w sobie, powtórzyć ważne tematy, przypomnieć sobie w jaki sposób chcesz się zachować. Zaplanuj czas na przetworzenie i reset kolejne dziesięć minut później. Aby uniknąć przenoszenia jakiegokolwiek nagromadzonego napięcia w następny kontakt, możesz na przykład wybrać krótki spacer, aby się zrelaksować i uwolnić. Warte jest to nawet, jeśli wymaga to zmiany w Twoim rozkładzie przybycia lub odjazdu, czy odłożenia spotkania.

Choć wymaga to wcześniejszego przygotowania, te strefy buforowe pozwalają Ci zachować obecność i spokój przez cały dzień. Aby pomóc Ci zorganizować czas na przygotowanie i regenerację, wdroż nawyk wglądu w swój kalendarz, aby zauważyć istotne wydarzenia, trudne spotkania, a może nawet konfliktowe wymiany zdań.

Trending Topics

Latest News

Jak rozpocząć proces planowania kariery? 7 kroków do dobrze zorganizowanego planu kariery Gotów jesteś rozpocząć swój własny plan kariery? Cztery główne kategorie pomogą Ci rozważyć swoje zainteresowania, talenty, wartości i preferencje, gdy zbierzesz się, by opracować strategię. 1. Pomyśl o swoich hobby. Twoje pasje to rzeczy, które Cię ekscytują. Byłbyś gotów poświęcić czas (i być może pieniądze), by dowiedzieć się więcej o nich, nawet gdybyś nie był za to wynagradzany. Często nasze hobby lub wybór kierunku studiów dają wskazówki odnośnie naszych pasji. Przeskanuj swoje półki z książkami, subskrypcje mailowe, a nawet swoje aplikacje. Czy jest jakiś wzorzec? 2. Zanalizuj swoje umiejętności. Umiejętności to te obszary, w których celujesz. Mogą to być obszary kompetencji, które rozwinąłeś z czasem, lub mogą być to zdolności wrodzone. Gdy musisz coś zrobić, na tych cechach możesz polegać. 3. Poznaj swoje wartości. Wartości to środki różnic, które chcesz przynieść. Załóżmy, że chcesz być prawnikiem. Czy interesujesz się ogólnym poradnictwem, obroną publiczną, prokuraturą, czy specjalizacją w prawie własności intelektualnej? Interesuje Cię prawo środowiskowe czy sprawiedliwość karne? Ta sama nazwa stanowiska może występować w zupełnie różnych firmach. 4. Określ swoje preferencje. Na koniec, wyobraź sobie swój idealny dzień w pracy. Czy Twoje idealne miejsce pracy to słoneczna kawiarnia w Cancun czy wieżowiec w dużym mieście? Czy praca Cię zajmuje czy masz wystarczająco czasu na spędzanie z bliskimi? Wystarczająco dużo zarabiasz czy zarabiasz dużo? Te preferencje będą kierować Twoim wyborem ścieżki zawodowej i równowagą pomiędzy pracą a życiem, które dążysz osiągnąć. Siedem etapów do dobrze zorganizowanego planu kariery Ustalenie długoterminowych celów zawodowych może być przerażające. Jednak gdy masz plan działania, pomoże Ci to uporządkować pracę i przyspieszyć swój rozwój. Inwestowanie czasu w zapisywanie swoich myśli na papierze (lub w innym miejscu, gdzie będziesz mógł je zobaczyć) jest nieocenione. Gdzie więc powinien zacząć ktoś swoje planowanie kariery? Skorzystaj z tych 7 wskazówek: Samoocena Poszukiwanie Twojej idealnej pracy. Znalezienie fundamentalnych procesów. Lista firm, których wartości pokrywają się z Twoimi. Przeglądaj aktualne wakaty związane z miejscem pracy. Przejdź do odpowiedniego następnego kroku. Powiedz wszystkim, których znasz. Teraz przyjrzyjmy się każdemu z nich nieco bliżej. Ewaluacja Pierwszym etapem planowania kariery jest samoocena. Podobnie jak test Whole Person Assessment od BetterUp, możesz zmierzyć swoje zdolności czy osobowość. Rozważenie sposobów połączenia swoich wartości z karierą również może być warte poświęcenia czasu na testowanie wartości rdzenia. Innym świetnym sposobem na znalezienie swoich obszarów siły i miejsce, w którym możesz kwitnąć, jest rozmowa z doradcą kariery lub trenerem. W tej początkowej fazie poświęć sobie wystarczająco dużo czasu na autorefleksję, inaczej możesz znaleźć się niezadowolony z wyborów zawodowych w przyszłości. Sprawdź swoją idealną karierę. W tej fazie procesu odważnie ustaw swoje cele. W idealnym świecie, jak byś zarabiał na życie? Znajdź nazwisko, które chcesz mieć na Linkedin. Dokładnie przejrzyj opis stanowiska pracy, skupiając się szczególnie na kwalifikacjach i obowiązkach. Do czyich osób reprezentacyjnych się zaliczają? Jakie jest ich wykształcenie? Jakiego rodzaju firmy poszukują kogoś na to stanowisko? Ustal podstawowe czynności. Choć nie ma ​​jednej poprawnej drogi do swojej idealnej pracy, mogą znajdować się pewne niepodważalne kamienie milowe. Aby zostać lekarzem, na przykład nie osiągniesz tego celu bez uczęszczania na uczelnię medyczną. Skąd jesteś, jak osiągniesz niepodważalne cele krótkoterminowe dla swojego stanowiska? Czy zamierzasz zmienić dziedzinę czy wrócić na studia? Wymień firmy, których wartości odpowiadają twoim. Przyglądaj się firmom reklamującym dostępne stanowiska pracy, gdy rozważasz możliwości. Czy są to firmy, w których mógłbyś pracować? Niektórzy ludzie mogą dostrzec większe znaczenie w rodzaju firmy niż w swoim własnym tytule czy stanowisku. Inni mogą dostrzegać większe znaczenie w przemyśle czy celach firmy. Przemyśl, co jest dla Ciebie naprawdę ważne i dlaczego. Przeglądaj aktualne wakaty związane z miejscem pracy. Po ustaleniu typu pracy i firm, których dążysz do pracy, przyjrzyj się innym dostępnym stanowiskom w tej samej dziedzinie. Jeśli chcesz zostać Dyrektorem IT, na przykład przejrzyj różne dostępne role, szczególnie te, które podlegają Dyrektorowi. Na którym szczeblu drabinki osiągniesz swój cel? Może to być koordynator lub inne stanowisko średniego szczebla, albo wejściowe stanowisko pomocy technicznej. Podążaj za odpowiednim następnym krokiem. Wymień krótkoterminowe cele, które pomogą Ci osiągnąć posadę, której pragniesz. Jeśli oznacza to zmianę zawodową, możesz rozważyć rozpoczęcie studiów podyplomowych lub szkoleń. Jeśli jest to następny krok w dziedzinie, której aktualnie się zajmujesz, możesz musieć jedynie zacząć rozpowszechniać swoje życiorysy. Porozmawiaj z zarządzającymi o swoich celach nawet jeśli cenisz firmę, w której pracujesz, ale jesteś gotowy na nową posadę. Mogą pomóc Ci w rozwoju kariery i zaczęciu przejmowania większej odpowiedzialności. Powiedz wszystkim, których znasz. Rekrutowanie jak największej liczby wsparcia oznacza ostatni etap procesu planowania kariery. Powiedz wszystkim, od których możesz dostać pomoc na spotkaniu — w tym swojemu menedżerowi, trenerowi — że chcesz awansować. Wielu ludzi lubi pomagać innym, szczególnie jeśli pozwala im to podkreślić kontakty lub udzielić porady. Część Twojego planowania kariery to z pewnością networking i dowodzenie twojej chęci awansu. Przewodniczka rysująca swoją karierę na tablicy Kilka dodatkowych porad, które pomogą Ci opracować ścieżkę zawodową Gdy już skoncentrujesz swój wzrok na tym modnym nowym tytule pracy, prawdopodobnie będziesz chciał szybko go zrealizować. Siedem etapów planowania kariery przedstawionych tutaj zapewni Ci solidną bazę. Jednak jeszcze kilka rzeczy możesz zrobić, aby kontynuować postęp. Oto kilka pomysłów na planowanie kariery: Współpracownik. Chociaż może być trudne znalezienie płatnej pracy w swojej dziedzinie, nie oznacza to, że nie można zdobyć doświadczenia. Zaoferuj pomoc firmie zgodnej ze swoimi celami na niepełny etat. Porozmawiaj ze swoją uczelnią. Zwykle uniwersytety, stowarzyszenia honorowe i szkoły zawodowe mają sieć absolwentów jakiegoś rodzaju. Skontaktuj się z nimi lub centrum kariery instytucji. Mogą nawet zaproponować wsparcie w zakresie poszukiwania pracy lub pomocy finansowej. Zgłoś się na staż. Poszukaj okazji do współpracy z organizacjami i osobami, których szanujesz. Nawet krótkotrwałe staże mogą dostarczyć Ci cennego doświadczenia na Twoje kolejne podanie o pracę. Ponadto, poznasz jako pierwszy nowe pełnoetatowe stanowiska. Rozwój swoich umiejętności jest ważny. Spróbuj zapisać się na kursy certyfikacyjne i kursy internetowe pasujące do Twoich celów zawodowych. Pozwoli to Ci zademonstrować swoje zaangażowanie w naukę nowych umiejętności i wyróżni Cię, gdy będziesz gotowy, by je zastosować. Przejrzyj swoje CV. Możesz chcieć przejrzeć swoje szablony listów motywacyjnych i CV, jeśli od dłuższego czasu nie byłeś na rynku pracy. Dodaj do nich swoje najnowsze osiągnięcia, certyfikaty i stanowiska. Rozbuduj swoje zawodowe kręgi. Poświęć czas na uczestniczenie w wydarzeniach networkingowych i konferencjach. Sprawdź tablice pracy odpowiednich stowarzyszeń zawodowych dla swojej dziedziny. Zaktualizuj swój profil na LinkedIn i jeśli masz odwagę, nawiąż kontakty z osobami z branż i firm, które Cię przyciągają i poproś o wywiady informacyjne. Zacznij już dziś. Przeciętny człowiek spędza około 25% swoich godzin przebudzonych w pracy. Więcej niż prawie wszystko inne, interakcje i doświadczenia, które mamy w biurze, nas definiują. Twoja kariera w dużej mierze definiuje Twoje szczęście. Inwestowanie trochę czasu w planowanie kariery pozwoli Ci wybrać ścieżkę prowadzącą do udanego, zadowolonego życia.

ADS Jak rozpocząć proces planowania kariery? Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć własne planowanie kariery? Cztery podstawowe kategorie pomogą Ci rozważyć swoje zainteresowania, talenty, wartości i

Keep Reading →