ADS
Istnieje wiele sposobów zdobycia nowej pracy, aby rozwijać swoją karierę i zarabiać więcej pieniędzy. Udane strategie to korzystanie z sieci zarówno online, jak i offline oraz regularne sprawdzanie stron z ofertami pracy. Odkryj więcej wskazówek dotyczących poszukiwania pracy.
Podsumowanie
Zarówno sieciowanie online, jak i osobiste mogą pomóc ci być na bieżąco w swojej branży, w tym z odnośnikami do ofert pracy.
Regularnie odwiedzaj strony z ofertami pracy.
Szukaj pracy w swoim dziale, aby wykorzystać swoje umiejętności.
Unikaj odrzucania tymczasowych lub wolnych zawodów, które mogą prowadzić do pełnoetatowej pracy.
1. Sieciowanie
W tym zakulisowym rynku zatrudnienia wiele z najlepszych stanowisk nigdy nie zostaje ogłoszonych. Kandydaci dowiadują się o tych ofertach od znajomych, byłych współpracowników i byłych szefów.
Sieciowanie może pomóc ci znaleźć nieogłoszoną ofertę pracy. Rozważ dołączenie do grup zawodowych, uczestnictwo w wydarzeniach dla absolwentów i nawiązywanie kontaktów z profesjonalistami z branży. Spotykaj się z kolegami z branży osobiście lub online, gdy tylko jest to możliwe.
LinkedIn pozwala Ci dodawać znajomych znajomych do swojej sieci. Powiększenie swojej sieci zwiększa szanse na znalezienie nowych możliwości.
2. Polecania
Niektóre firmy nagradzają pracowników za polecenie udanych kandydatów. To korzystne dla wszystkich. Ty dostajesz nową pracę, a Twój kontakt otrzymuje prowizję za znalezienie najlepszego pracownika.
To rzadkie, ale możesz zapytać zaufanego znajomego w swojej branży o możliwości. Kontakty, które nawiązujesz na każdym stanowisku pracy, mogą otworzyć ci drzwi do możliwości później.
3. Tablice z ofertami pracy, strony kariery
Tablice z ofertami pracy w firmach to doskonały sposób na znalezienie pracy odpowiedniej dla Ciebie. Państwowe i krajowe tablice z ofertami pracy są dostępne dla każdego.
Możesz również korzystać z wyszukiwarek ofert pracy lub wielu innych stron internetowych związanych z karierą, na których są zamieszczone oferty pracy, takich jak Monster.com, Google for Jobs, CareerBuilder i Indeed. Inne bazy danych zleceniodawców i kontraktorów to m.in. PeoplePerHour, Upwork, Simply Hired i Crowded.
Fakty
Dice dla specjalistów technologii i ArtsThread dla artystów to przykłady branżowych platform do wyszukiwania pracy. Te strony działają jak ogłoszenia, ale posiadają szerszy zasięg i szybszą odpowiedź.
4. Targi pracy
Niektóre targi pracy są ogólnie dostępne, ale większość jest szczegółowo związana z branżą. Lista uczestniczących firm znajduje się w materiałach promocyjnych.
Znajdź firmy, które Cię interesują, zabierz ze sobą CV i wizytówki, przygotuj się do sprzedaży siebie. Rozważ interakcje z rekruterami jako mini-rozmowy kwalifikacyjne, które mogą wyróżnić Cię spośród innych kandydatów. Niektóre firmy oferują rozmowy kwalifikacyjne na miejscu dla odpowiednich osób.
5. Strony internetowe firm
Przejdź do sekcji z ofertami pracy na witrynie swojego pożądanego pracodawcy, jeśli wiesz, który to jest. Jeśli regularnie przeszukujesz stronę internetową, możesz znaleźć pracę odpowiadającą Twoim umiejętnościom.
Wypisz pracodawców, z którymi chcesz pracować i regularnie odwiedzaj ich strony internetowe. Znalezienie pracy w konkretnej firmie może zajmować trochę czasu, ale może być doskonałym sposobem na znalezienie swojej wymarzonej kariery.
6. Kontakt telefoniczny
Możesz skontaktować się telefonicznie z firmą, która Cię interesuje, jeśli nie ma ofert pracy. Po znalezieniu danych kontaktowych na stronie internetowej firmy zadzwoń lub napisz e-mail do pracowników. Zapytaj o możliwości zatrudnienia i prześlij swoje CV.
Pamiętaj, że tego typu interakcje mogą być niepożądane. Rzadko dostaniesz odpowiedź. Może jednak dać ci informację z wyprzedzeniem o nadchodzących ofertach pracy.
7. Headhunterzy/Rekruterzy
Profesjonalna pomoc w poszukiwaniu pracy jest dostępna od headhunterów i firm rekrutacyjnych.
Wiele firm korzysta z usług rekrutacyjnych, aby przyspieszyć proces zatrudniania. Headhunterzy regularnie poszukują kandydatów do ofert pracy. Płatność od prowizji. Dowiedz się, kto ją płaci – Ty czy firma.
Pamiętaj, że wiele liceów i uniwersytetów oferuje usługi doradztwa zawodowego, aby pomóc nowym absolwentom w tworzeniu CV oraz studentom i absolwentom w poszukiwaniu pracy.
8. Praca tymczasowa lub staż
Praca tymczasowa i kontraktowa często staje się stała. Doskonała technika nawiązania kontaktów biznesowych. Wiele firm rekrutacyjnych pomaga znaleźć pracę tymczasową i kontraktową.
Niedawno absolwenci korzystają z praktyk zawodowych. Programy zatrudnienia w wielu szkołach pomagają studentom znaleźć pracę.
Wskazówka
Jeśli dopiero zaczynasz i możesz sobie na to pozwolić, wolontariat może pomóc Ci nawiązać kontakty w branży.
9. Niezwykłe strategie
W konkurencyjnym rynku pracy niektórzy poszukujący pracy robią co tylko mogą. Poszukujący pracy korzystają z bilbordów, listów łańcuchowych z CV oraz nawet przyklejają swoje CV do siebie i przechadzają się po mieście jak żywy bilbord.
Takie strategie mogą działać, ale bądź ostrożny. Upewnij się, że twój kreatywny pomysł pasuje do branży, w której chcesz się przebić.
Jak wiesz, kiedy zmienić pracę?
Istnieje wiele powodów zmiany pracy. Jeśli od lat pracujesz w tej samej pracy za tę samą pensję, być może chcesz zmienić pracę, aby rozwijać swoją karierę. Jeśli firma właśnie zwolniła pracowników, być może szukasz nowej pracy dla większego zabezpieczenia. Jeśli jesteś znęcany w pracy, być może chcesz znaleźć nową pracę.
Jak zrezygnować z pracy?
Bądź profesjonalny i uprzejmy podczas rezygnacji. Spróbuj zaoferować dwutygodniowe wypowiedzenie. Przekaz swoją rezygnację w sposób profesjonalny na piśmie. Przyjmij odpowiedź szefa i wykonaj swoje najlepiej do końca.
Co powinienem zrobić przed nową pracą?
Nowi pracownicy mogą zdziałać kilka rzeczy przed rozpoczęciem pracy. Zacznij od przeczytania wewnętrznych regulaminów pracy. Po rozpoczęciu pracy zbadaj swoich współpracowników na LinkedIn, aby się z nimi skontaktować. Spróbuj nauczyć się oprogramowania, którego używa Twoja nowa firma.
Wniosek
Znalezienie nowej pracy odpowiedniej dla Twoich wymagań i umiejętności może zająć trochę czasu, ale korzystanie z tablic z ofertami pracy i sieciowanie może pomóc. Jeśli zmieniasz pracę, opuść swojego obecnego pracodawcę w sposób elegancki i daj mu przynajmniej dwa tygodnie wypowiedzenia.