Tworzenie Pozytywnej Kultury Pracy: Wskazówki i Porady

ADS

Kultura pracy mówi pracownikom, jakie nawyki, oczekiwania i problemy są ważne dla firmy. Różni się i rozwija wraz z okolicznościami. “To coś żywego i oddychającego, które stale się rozwija – powiedział CRO CrowdStrike J.C. Herrera dla Built In. “Ludzie muszą zrozumieć kulturę, aby wykonywać swoją pracę”.

Kultura różni się od podstawowych wartości, które rzadko się zmieniają. Kiedy CrowdStrike rozrosła się z poniżej 400 do ponad 4 500 pracowników, zmieniła swoje fundamentalne przekonania. Herrera powiedział, że jego obsesja na punkcie klientów, innowacji i przekonanie, że wszystko jest możliwe razem, nigdy się nie zmieniły.

“Przeszliśmy pełne koło wokół tej rzeczy i chociaż nasze pierwotne wartości są mniej więcej takie same, stali się o wiele bardziej zorganizowani pod względem tego, jak o tym mówić” – powiedział Herrera.

Tworzenie Pozytywnej Kultury Organizacyjnej
Większość osób może określić, czy kultura organizacyjna firmy odpowiada im w ciągu miesiąca, a wielu w ciągu tygodnia. Prawdziwa zmiana kulturowa musi zacząć się teraz.

1. Określ podstawowe wartości
Na początku zdefiniuj swoje wartości. Powinny one leżeć u podstaw wszystkich działań twojej firmy. Znajdź czas, aby wyrównać przywództwo, długoterminowych pracowników oraz przedstawicieli HR, by każdy mógł wnosić swój wkład. Twoje wartości powinny odzwierciedlać kulturę firmy i długoterminowe cele w prostym podsumowaniu.

2. Przyjmij kulturę organizacyjną
Rozważ swoją pożądaną kulturę organizacyjną. Rozważ układ miejsca pracy i częstotliwość interakcji pracowników z przełożonymi, współpracownikami i C-Suite. Na tej podstawie możesz stworzyć zasady i procedury umożliwiające te interakcje i doświadczenia pracowników.

3. Określ cele działowe
Przypisz każdemu zespołowi cele, aby mogli do nich dążyć. To będzie prowadziło do indywidualnej wydajności oraz inspirowało do pracy zespołowej. Pozwól na feedback, aby zmienić limity i wskaźniki KPI.

Jeśli zespół zawsze osiąga swoje cele bez większego wysiłku, być może chcesz zmienić ich cele, aby zwiększyć produkcję.

4. Komunikuj cele organizacyjne
Oprócz celów działowych, upewnij się, że wszyscy rozumieją długo-terminowe ambicje firmy. To zrodzi zawodowe poczucie celu. Posiadanie motywacji poza kwartalnymi celami pokaże, jaki wkład w osiągnięcie celu firmy ma każda rola.

5. Promowanie inkluzywności i różnorodności
Witać różnorodnych pracowników i celebrować ich unikalność, aby stworzyć dobre, inkluzywne miejsce pracy. Zachęcaj pracowników do dzielenia się swoimi zaimkami, aby promować język inkluzywny i rozważyć utworzenie komitetu ds. różnorodności. Współpracuj z działem HR, aby uwzględnić różnorodność w planie rekrutacyjnym i utrzymywać różnorodność i inkluzyjność na pierwszym planie, gdy firma się rozwija.

6. Zachęcaj wszystkich pracowników do dzielenia się pomysłami
Bez względu na ich pozycję w firmie, każdy powinien czuć się szanowany i wysłuchany. Praktykanci są lepszymi od delegatów do nudnej pracy, a nowi pracownicy przynoszą nowe pomysły. Pozwól każdemu pracownikowi zasiąść przy stole i czuć się swobodnie, oferując swoje pomysły – nigdy nie wiesz, skąd może wyjść następny wielki pomysł.

7. Wprowadź politykę Zero Tolerancji
Zdrowa kultura pracy pozwala pracownikom dyskutować o trudnościach w pracy i poza nią i uzyskiwać pomoc i zasoby, których potrzebują. Zapewnij pracownikom HR elastyczne godziny pracy, aby móc spotykać się z pracownikami prywatnie, i rozważ stworzenie anonimowej linii pomocy dotyczącej wykorzystania seksualnego, aby pracownicy mogli zgłaszać incydenty w miejscu pracy.

8. Rozwój programu uznania pracowników
Wynagradzaj najlepiej wykwalifikowanych pracowników. Zrobienie tego zmotywuje pracowników do utrzymania dobrej formy i sprawi, że poczują się docenieni. Zainspiruje również ich współpracowników do poprawy, tworząc przyjazną kulturę konkurencji, która zwiększa wydajność.

9. Korzystaj z informacji zwrotnej od pracowników
Myśl inaczej o informacji zwrotnej. Zamiast uważać, że oznacza to, że robisz coś źle, rozważ ją jako dowód, że Twoi pracownicy tak bardzo troszczą się o sukces firmy, że chcą pomóc. Przynoszą swoje problemy do Ciebie, abyś mógł je rozwiązać, zamiast czekać i rezygnować z firmy.

10. Bądź elastyczny
Pracownicy nie powinni obawiać się brania czasu na osobiste pilne sprawy czy zobowiązania. Znalezienie kompromisu zamiast oczekiwać, że pracownicy będą poświęcać swoje życie prywatne dla produktywności, pozwoli Ci zyskać ich szacunek. Elastyczne godziny pracy mogą także przyciągać najlepszych kandydatów – 81% poszukujących pracy i pracowników pełnoetatowych preferuje pracę czterodniową w tygodniu.

11. Bądź szczery
Twoje kierownictwo powinno być otwarte na zaangażowanych osobach, które dają z siebie wszystko dla sukcesu firmy. Zachęcaj liderów działów, menedżerów oraz członków zespołu do otwartej komunikacji. Stworzy to dobrą atmosferę pracy, w której ludzie czują się wysłuchani i szanowani. Rozważ organizację cotygodniowego spotkania wszystkich pracowników i regularnego newslettera wewnętrznego, aby omówić istotne informacje z personelem.

12. Organizuj wydarzenia towarzyskie
Ludzie pragną połączeń społecznych. Zachęcaj pracowników do bliższego poznawania się w pracy i poza nią, aby budować znaczące relacje. Ułatwia to organizując hybrydowy piątkowy happy hour w biurze i zapraszając pracowników zdalnych online. Rozważ, jakie wydarzenia mogą się spodobać Twojemu personelowi podczas tworzenia nowych koncepcji kultury pracy.

Do’s and Don’ts w kulturze organizacyjnej
1. Unikaj pracy podczas lunchu
Pozwól pracownikom wyłączyć swoje komputery na 30 minut do godziny każdego dnia, co poprawia kulturę pracy, nawet jeśli przerwy na lunch nie są obowiązkowe. Oczekiwanie od zespołu, aby w ciągu ośmiu godzin nieprzerwanie produkował świetną pracę, jest nierealne i szkodliwe. Dodatkowo, sugeruje to, że przywiązuje się wagę do pracowników tylko za ich produkcję. Regularne przerwy zwiększają skupienie i wydajność.

2. Nie przełóż jeden na jednego
Szanuj osobiste spotkania z pracownikami, nawet jeśli pojawi się coś innego. Pokazuje to, że szanujesz czyjąś czas i dbasz o ich myśli.

3. Jak umożliwić niezaangażowanym pracownikom pozostanie?
Pozostawienie zaangażowanego personelu pomoże Twojej firmie odnieść sukces, ale niezaangażowani pracownicy ją zwolnią. Wyciągnij do członków zespołu, którzy hamują sukces, aby omówić ich działania. Jeśli po konstruktywnych działaniach nic się nie poprawi, powinniście rozstać się drogami.

4. Rozszerz swoją naukę poza opisami stanowisk pracy
Pozytywne doświadczenia zawodowe wymagają rozwijania umiejętności. Pozwól ludziom rozwijać swoje zainteresowania w pracy i poza nią oraz promuj wymianę informacji. Dzielenie się wiedzą zwiększa połączenia między pracownikami, pracę zespołową i camaraderię.

5. Nie zatrudniaj dla dopasowania kulturowo-pracowniczego
Zatrudnianie w celu wzbogacenia kultury, a nie dopasowanie do kultury, pomaga stworzyć zróżnicowaną społeczność w biurze. Technika rekrutacji na rzecz dodawania kulturowego polega na znalezieniu kandydatów, którzy podzielają Twoje wartości i mają unikalne podejście. Szukaj ludzi, którzy będą efektywnie przyczyniać się do Twojego zespołu, nie tylko pasują do formy, aby zbudować swoją kulturę pracy i organizację.

6. Nie pozwalaj na złych menedżerów
Menedżerowie mają wpływ na zaangażowanie i wydajność pracowników. Pracownicy pod najlepiej sprawującymi się menedżerami zdecydowanie zgodzili się, że będą nadal pracować w tej samej organizacji po dwóch latach, w porównaniu do 39% pracowników pod najgorzej wykwalifikowanymi menedżerami. Dlatego liderzy zespołów muszą być oddani Twoim ideałom.

7. Nie spodziewaj się, że HR zrobi wszystko
Choć zespoły HR starają się, kilka osób nie tworzy kultury pracy. Zespoły HR nie mogą tego zrobić same. Działanie zespołowe tworzy pozytywne kultury.

8. Unikaj siły
Pozytywna i nagradzająca kultura pracy nie powstaje z dnia na dzień. Trzymaj się swoich przekonań, słuchaj swojego zespołu i baw się – to stanie się naturalnie. Kultury pracy, które sprawiają ludziom radość i przynoszą sukcesy firmie, wymagają czasu.

Pomyślna firma potrzebuje zdrowej kultury pracy, w której każdy czuje się doceniony, mile widziany i szanowany. Rozważ opinie swoich pracowników i wykorzystaj je, aby stworzyć fantastyczne doświadczenia zawodowe.

Trending Topics

Latest News

Jak zdobyć awans: co zrobić i na co uważać Dziesięć sposobów na wykazanie gotowości do awansu Osiem błędów, których należy unikać, jeśli chcesz awansować Wielu z nas wychowywano w przekonaniu, że nasza pracowitość mówi sama za siebie. Niestety, to może nie wystarczyć, gdy konkurencja o awans staje się coraz większa. Pomimo złej opinii, jaką mają wspinacze po szczeblach kariery, prawdą jest, że dążenie do uzyskania uznania za swoją pracę jest całkowicie normalne. Bycie wartościowym członkiem firmy to kluczowy pierwszy krok, jeśli marzysz o lepszym stanowisku lub wyższym wynagrodzeniu w przyszłości. Oto pewne czynności, które możesz podjąć, aby dowiedzieć się, jak zdobywać awans w pracy i faktycznie wyróżniać się jako przyszły lider. Dziesięć sposobów na wykazanie gotowości do awansu 1. Ułatw pracę swojemu przełożonemu. Spędziwszy trochę czasu na swoim stanowisku, z pewnością wiesz, co najbardziej martwi twojego szefa. Usuwanie tych zmartwień z ich planu będzie sprawiać, że zostaniesz postrzegany jako osoba solidna i kompetentna. Podkreśla to twoją zdolność do pracy w zespole i skupianie się na większym obrazie. Gdy są poza biurem, spróbuj przejąć ich obowiązki, aby mogli cieszyć się czasem wolnym. 2. Pracuj nad swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi. Zwykle awans wiąże się z objęciem stanowiska kierowniczego. Twoje umiejętności komunikacyjne staną się coraz bardziej istotne im więcej osób będziesz nadzorować. Poświęć trochę czasu teraz na rozwijanie umiejętności komunikacji z różnymi osobami. Nauka, jak zdobywać awans, ściśle wiąże się z nauką, jak porozumiewać się. Inwestowanie teraz w te relacje pomoże ci ułatwić przyszłą zmianę, jeśli znajdziesz się na czele tych relacji. 3. Dowiedz się, jak podnieść standardy. Aby udowodnić swoim przełożonym, że jesteś gotów na awans, musisz już sprawować świetnie swoje obecne stanowisko. To nie oznacza jednak, że nie ma miejsca na rozwój. Zapytaj o swoją ścieżkę rozwoju. Poświęć czas na doskonalenie nowych umiejętności i praktykowanie przyjmowania opinii od przełożonego. Jeśli potrafisz przyjmować pomocną krytykę bez defensywnego zachowania, udowodnisz swoją gotowość do awansu na wyższe stanowisko. 4. Zachowaj się uprzejmie. Zbuduj bliskie relacje wewnątrz firmy. Większość menedżerów wie, że awansowanie kogoś wiąże się również z opiniami innych. Utrzymywanie pozytywnych relacji zmotywuje innych kolegów do podejmowania działań za ciebie w najważniejszych momentach. Zawsze traktuj wszystkich życzliwie i z szacunkiem. 5. Doceniaj innych. Twój awans nie dotyczy tylko ciebie osobiście. Firmy wspierają osoby, które potrafią inspirować i skutecznie zarządzać zespołami. Być może poszukując awansu, będziesz skłonny chwalić siebie samego. Ale poprzez docenianie innych, będziesz zaczynać wyglądać równie dobrze. A kto wie – współpracownik, którego wychwalisz, może wrócić, by ci podziękować. 6. Rozmawiaj z przełożonym. Powiedz swojemu kierownictwu, że chcesz awansu, nie wahaj się. Mogą pomóc ci rozwijać podstawowe umiejętności i pamiętać o tobie, gdy nadarzy się okazja do awansu. Nie musisz zaczynać rozmowy od prośby o awans. Raczej dowiedz się od nich, jakie kroki są potrzebne, aby go zdobyć. To ustawia twojego przełożonego jako mentora lub trenera i równocześnie inspiruje ich do twojego zawodowego sukcesu. 7. Zarabiaj pieniądze. Każda firma martwi się o wyniki finansowe. Jeśli potrafisz zarabiać pieniądze – albo oszczędzać je – zostaniesz uznany za wielką wartość dla firmy. Na podstawie swoich wyników, będziesz mocno ustawiony do awansu i otrzymania związanej z tym podwyżki. 8. Skup się na tych, którzy zostali awansowani. Czy ktoś ostatnio dostał awans? Dowiedz się, jak to osiągnął. Czy z czasem przejął więcej odpowiedzialności? Poszedł na studia, czy dostał nowe stanowisko? Z ich doświadczenia dowiedz się, co możesz wyciągnąć. Sprawdź, czy mogą ci udzielić rad lub opinii. 9. Stawaj się silniejszy. Kiedy twój awans nadchodzi, powinieneś się cieszyć; jednak może to również powodować stres. Liderzy mają więcej czasu na scenie, ponieważ mają do czynienia z większą liczbą osób i stawkami. Budowanie odporności teraz poprzez koncentrację na zdolności radzenia sobie ze stresem i poprawianie równowagi między pracą a życiem osobistym. W miarę jak będziesz awansować na wyższe stanowiska, te miękkie cechy przywódcze opłacą się. 10. Twórz wartość tam, gdzie tylko możesz. Wiele osób uważa, że jakość przywództwa polega na kontrolowaniu każdej dyskusji. Mów celnie, aby zacząć być znany z przynoszenia wartościowych komentarzy. Szukaj sposobów uproszczenia zadań, aby zwiększyć swoją efektywność. Spędź ten zwolniony czas na doskonalenie swojego zestawu umiejętności lub inicjatyw zasługujących na twoją szczególną uwagę.

ADS Mówią, że praca zasługuje na nagrodę, ale czy rzeczywiście spełnienie obowiązków w pracy jest wystarczające, aby otrzymać awans? W rzeczywistości nie zawsze tak jest.

Keep Reading →